Przygotowanie do nowego sezonu, obóz, turniej rocznika 2004

Wszystkie dzieci, które nie wyjechały na wakacje, zapraszamy na zajęcia w ramach akcji "Wakacje na orliku" zgodnie z poniższym harmonogramem. W nadchodzących rozgrywkach nasze drużyny będą rywalizować w rozgrywkach ligowych, najmłodsi (Orliki) będą rywalizować w wewnętrznej "Lidze Maluchów" - szczegóły w późniejszym terminie. 

W miesiącu sierpniu zaplanowany jest wyjazd dzieci na obóz sportowy do Brzegu Dolnego - ramowy program. Zbiórka na wyjazd na parkingu k. orlika w niedzielę 18.08.2013 na parkingu k. orlika o godzinie 8:45, proszę o punktualne pzybycie na zbiórkę oraz odpowiednie przygotowanie dzieci na obóz. Powrót z zgrupowania nastąpi w sobotę 24.08.2013 na parkingu k. orlika ok. godziny 13/14. 

W sierpniu 10-11. 08.2013 odbędzie się turniej w Krakowie dla chłopców z rocznika 2004, w najbliższym tygodniu (do środy 30.08.2013 - termin ostateczny) proszę o potwierdzenie udziału dziecka w turnieju. W sobotę 10.08 dojazd będzie busem (cena od osoby 30 zł) w niedzielę transport własnymi samochodami. TERMINARZ

Sprzęt sportowy na nowy sezon, badania

Rozpoczynamy nowy sezon 2013/2014, wszystkie dzieci zapraszamy na regularne zajęcia, które odbywają się na boisku orlik zgodnie z poniższym harmonogramem. Dzięki hojności sponsorów pragniemy poinformować, że wszystkie osoby z roczników 2004,2003,2002,2001 otrzymają dofinansowanie do sprzętu sportowego (koszulka spodenki, getry). Koszt do pokrycia to 40 złotych płatne do 17.08.2013 termin ostateczny. Proszę przy dokonywaniu wpłaty podać rozmiar sprzętu. Od nowego sezonu zawodnicy powinni w miarę możliwości na zajęciach uczestniczyć w sprzęcie klubowym.

Proszę również zapoznać się z aktualnym stanem badań sportowych (wejdź na zakładkę rocznika), przypominam badania ważne są 6 miesięcy! Jeżeli ktoś jeszcze nie ma badań, książeczkę zdrowia sportowca można pobrać TUTAJ. Po wykonaniu badania dokument przekazujemy trenerowi. W miesiącu sierpniu będzie również możliwość przebadania na orliku, badanie będzie przeprowadzone w ostatnim tygodniu. Badanie będzie odpłatne - u dr. Kończakowskiego - 60 złotych + 10 złotych EKG. Ze względu na zainteresowanie badaniem i uniknięcie olbrzymiej kolejki, w tym roku zapisywać będziemy się na listę. Informację podamy w późniejszym terminie, lista będzie na orliku. Zapisy rozpoczynamy od godziny 16:30, listę zamykamy 16.08.2013.

Zakończenie rozgrywek. Wakacje na orliku

Wszystkie nasze drużyny zakończyły rozgrywki w swoich ligach. Postawa naszych młodych piłkarzy była w tym sezonie znakomita. Rozegrane mecze ligowe posłużyły trenerom ocenie zdobytego wyszkolenia przez dzieci. Z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość. Stosowany program szkoleniowy przynosi oczekiwane efekty w pracy z młodymi piłkarzami, nie raz przegrany mecz był bardzo dobrze zagrany przez naszych zawodników, co dawało nam mimo niekorzystnego wyniku w meczu przewagę "piłkarską" nad przeciwnikiem. Zdobyte doświadczenie, umiejętności na treningach, obozach sportowych z pewnością systematycznie rozwijają piłkarzy. 

Rodzicom dziękujemy za udział w sobotniej imprezie - Orlikowy Festyn Rodzinny - Przywitanie Lata. Mini turniej rozgrywany przez opiekunów naszych zawodników był możliwością spędzenia aktywnie czasu. Najważniejsza oczywiście jest dobra zabawa, której nie brakowało. Cieszy nas również to, że wszyscy rodzice "wyszli bez szwanku" z imprezy (przypominam, że ostatnio zdarzały się wśród opiekunów urazy). Oczywiście wszyscy uczestnicy mini turnieju byli zwycięzcami, bo udział był najważniejszy. Dodam, że Panie również wykazały się wspaniałymi umiejętnościami piłkarskimi, a nawet jedna z pań strzeliła gola! Dzieci w tym czasie dopingowały rodziców oraz przed turniejem mogły wykazać się swoimi umiejętnościami w teście piłkarskim. 

Wszystkie dzieci zapraszamy na treningi w okresie letnim: "Wakacje na orliku". Harmonogram zajęć będzie podany na stronie internetowej. 

ARTUR SOBIECH - REPREZENTANT POLSKI ORAZ ZAWODNIK HANNOVER 96 BĘDZIE GOŚCIEM SPECJALNYM I NIESPODZIANKĄ DLA NASZYCH ZAWODNIKÓW W ŚRODĘ NA ORLIKU!!

Miło nam poinformować, że Reprezentant Polski - obecnie zawodnik zespołu niemieckiej Bundesligi potwierdził spotkanie z naszymi młodymi zawodnikami w środę - JUTRO (26.06.2013)           o godzinie 19:00 na orliku. Wszystkie dzieci zapraszamy na spotkanie z Arturem, który z pewnością jest doskonałym przykładem na to, że w Rudzie Śląskiej mamy świetnych zawodników (Artur urodził się w Rudzie Śląskiej i tu stawiał pierwsze piłkarskie kroki). Bardzo prosimy aby wszystkie dzieci miały ubrane stroje klubowe z orlika (dresy w razie złej pogody). Liczymy na wysoką frekwencję na spotkaniu z Arturem. ZAPRASZAMY!!!

Orlikowy Festyn Rodzinny - Przywitanie Lata

Serdecznie pragniemy zaprosić wszystkie dzieci i rodziców na imprezę sportową, którą organizujemy w sobotę 22.06.2013 na boisku orlik. Rozpoczynamy o godzinie 9:30 testem piłkarskim dla chętnych dzieci. Rodzice o godzinie 10:30  zmierzą się w mini turnieju - dzieci w tym czasie będą kibicować swoim opiekunom. Mam nadzieję, że z każdego rocznika stworzymy zespół rodziców. Oczywiście jak co roku liczymy na udział pań, które gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w zabawie. Zapraszamy i życzymy wielu sportowych wrażeń.

Letni Obóz Orlika 2013 - mija termin zgłoszenia 

W związku z zbliżającym się terminem rozliczenia za obóz proszę wszystkich z grupy A / seledynowej, którzy jeszcze nie wpłacili zaliczki o uregulowanie należności. Jednocześnie bardzo dziękuję tym osobom, które dokonały wpłaty w terminie. Przedpłata jest konieczna w celu potwierdzenia rezerwacji w ośrodku sportowym - Kompleks Hotelowo-Sportowy "ROKITA" w Brzegu Dolnym. Dzieci w ramach obozu będą ubezpieczone dodatkowo NW, pełne wyżywienie, obok ośrodka znajduje się przychodnia - oczywiście tylko w razie konieczności będziemy korzystali. Szczegółowy program obozu będzie podany wkrótce, proszę rodziców o zapoznanie się z informacjami dot. wyjazdu dzieci na zgrupowanie. Termin Letniego Obozu Orlika 2013 - wyjazd 18.08.2013 (niedziela) powrót 24.08.2013 (sobota). Przypominam, że koszt zaliczki to 200 złotych. Całkowity koszt udziału w obozie od osoby to 300 złotych - ostateczny termin wpłaty 21.06.2013. Koszty obozu zmniejszyły się dzięki dotacji z Urzędu Miasta Ruda Śląska.  Wpłaty dokonujemy u trenerów. Przypominam również, że w tym tygodniu  (15.06.2013) mija czas na dostarczenie wypełnionej i podpisanej KARTY KWALIFIKACYJNEJ OBOZU ORLIKA. Dzieci z klas sportowych mogą pobrać kartę w sekretariacie SP2 (od godziny 8:00 - 15:00). 

Letni Obóz Orlika 2013

Bardzo ważnym elementem szkolenia młodych zawodników jest obóz sportowy, który organizujemy po raz kolejny w wakacje letnie. Dawka zajęć, oraz wiedzy którą przekazujemy w trakcie zgrupowania pozwala na ogromną poprawę umiejętności technicznych młodych piłkarzy w przeciągu krótkiego czasu!

Wyjazd zaplanowany jest do Brzegu Dolnego - Kompleks Hotelowo-Sportowy "ROKITA" w terminie 18.08.2013 - 24.08.2013. Na obóz wyjeżdżają dzieci z grupy A następujących roczników: 2005,2004,2003,2002,2001.

Koszt wyjazdu to 300 złotych płatne do 21.06.2013 - ( proszę do dnia 01.06.2013 wpłacić zaliczkę 200 złotych) - należność wpłacamy trenerom danych roczników. 

Wszystkie dzieci, które biorą udział w OBOZIE ORLIKA muszą mieć obowiązkowo wypełnioną i dostarczoną na zajęcia trenerom swojej grupy KARTĘ KWALIFIKACYJNĄ OBOZU ORLIKA. Wypełnioną Kartę należy dostarczyć najpóźniej do dnia 15.06.2013 roku !


 

Badania dla dzieci klas III szkół podstawowych - przyszłych uczniów klas sportowych.

Procedura rekrutacji do klas sportowych (oddziałów sportowych) w Szkole Podstawowej nr 2

W związku z dużym zainteresowaniem rodziców i udziałem dzieci w projekcie klas sportowych przy Szkole Podstawowej nr 2, których nasza Szkółka Orlik jest partnerem podajemy niezbędne informacje nt. przeprowadzenia obowiązkowych badań w MEDYCYNIE SPORTU.

Procedura ta odbywa się w następujący sposób oraz w następującej kolejności:

 • wizyta w swojej poradni (lekarz pierwszego kontaktu): prośba o skierowanie do medycyny sportu
 • wykonanie w najbliższym laboratorium badań(przeważnie w swojej poradni taki punkt się znajduje)  : krew, mocz (wyniki ważne 6 miesięcy)
 • wizyta w poradni medycyny sportu (oczywiście z ww. dokumentami: skierowanie, wyniki krew, wyniki mocz, karta NFZ) oczywiście wcześniej umawiamy termin w poradni medycyny sportu!

Poradnie medycyny sportu:

 • Nowy Bytom, ul. Niedurnego 50 tel. 323403520 ( trenerka Agnieszka Skowronek ma zarezerwowany termin w miesiącu czerwcu 11.06.  na godzinę 10:30) jednak z terminu można skorzystać uprzednio zgłaszając taką chęć trenerce Agnieszcze Skowronek. 
 • Chorzów, ul. Wolności 109, tel. 323458700, 601439319 
 • Zabrze Mikulczyce, ul. Zwrotnicza 11g tel. 322743211 strona: www.cms-zabrze.com
 • Katowice, ul. Powstańców 31, tel. 322552242, 6032560

Ponadto prowadzone są zajęcia popołudniowe dla dzieci klas III w następujących terminach, przyszłych absolwentów i absolwentki klas sportowych zapraszamy zgodnie z podanymi poniżej terminami :

Siatkówka trenerka Agnieszka Skowronek :

 • wtorek 16:30 - 17:30 sala Szkoły Podstawowej nr 2
 • czwartek 16:30 - 17:30 sala Szkoły Podstawowej nr 2

Piłka nożna trener Krzysztof Błoński:

 • poniedziałek 17:30 - 18:45 boisko orlik (przy SP2)
 • środa 17:30 - 18:45 boisko orlik (przy SP2) (zajęcia nie odbędą się dnia 01.05 - święto)

Prosimy o jak najszybsze złożenie dokumentacji dotyczącej klasy sportowej w sekretariacie szkoły (dokumenty można również pobrać z strony - poniżej artykuł pn. oddziały sportowe[klasy sportowe]). Dzieci, które są z innego rejonu obowiązkowo muszą dostarczyć świadectwo z I semestru klasy III. Pierwszą wstępną rekrutację przeprowadzimy wśród dzieci Szkoły Podstawowej nr 2 - do dnia wyjazdu na zieloną szkołę. Dlatego, zapraszamy dzieci przynajmniej raz w tygodniu na zajęcia prowadzone przez trenerów w terminach wypisanych powyżej. W razie pytań proszę o kontakt tel. 888 876 787.

 

Oddziały sportowe (klasy sportowe)

Kolejnym bardzo ważnym elementem poprawy standardów szkolenia młodych zawodników jest tworzenie oddziałów sportowych (klas sportowych) działających przy Szkole Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 6(szkoły obok boiska orlik). W nadchodzącym roku szkolnym 2013/2014 powstanie kolejny oddział sportowy. Klasy na poziomie podstawówki działają z powodzeniem już od trzech lat i są niewątpliwie bardzo dobrym rozwiązaniem dla równoległego szkolenia dzieci z dyscypliny piłka nożna oraz edukacja w szkole podstawowej. Zajęcia szkolne i sportowe są umieszczone w planie lekcji i trwają do godz. 16:00. Zawodnicy podnoszą swoje umiejętności techniczne - piłkarskie - kontynuacja szkolenia wg programu szkolenia SRS Orlik Ruda Śląska, a także osiągają dobre oceny z zajęć dydaktycznych co jest warunkiem nadrzędnym! Dodam jeszcze, że do klas sportowych uczęszczają (dojeżdżają) dzieci z Bykowiny, Bielszowic, Kochłowic, Wirku, Kłodnicy oraz Świętochłowic.

Dokumenty do pobrania dla kandydata do oddziału sportowego:

DEKLARACJA

KARTA INFORMACYJNA

OŚWIADCZENIE, PODANIE

 

Zajęcia na orliku, badania

W związku z zbliżającą się wiosną przenosimy szkolenie na podwórko (za wyjątkiem najmłodszych grup - czekamy na poprawę pogody). Proszę rodziców o dopilnowanie stosownego ubioru zawodników do panujących warunków na dworze (dres zasuwany pod szyję, ortalion, czapka, rękawiczki, oczywiście ochraniacze). Dzieci powinny być również wyposażone w termos z ciepłą herbatą. Można jeszcze zakupić czapki (5 szt.) oraz szaliki (8 szt.) z logo Szkółki. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie internetowej (poniżej). Proszę również o dopilnowanie terminów badań w medycynie sportu. Każdy uczestnik zajęć musi być przebadany (badanie ważne jest 6 miesięcy), wyniki badań (zaświadczenie, książeczka) musi być dostarczone do trenera prowadzącego zajęcia w danej grupie. Brak badań eliminuje z udziału w meczach ligowych i zajęciach treningowych - obliguje do tego wszystkich uczestników stosowna ustawa! W zakładce danych roczników lub u trenera prowadzącego dany rocznik można uzyskać informację nt. daty kolejnego badania. 

Uwaga wielu zawodników nie posiada aktualnych badań, proszę wejść na zakładkę swojego rocznika (z lewej strony) i sprawdzić w tabelce do kiedy badania są ważne. Dotyczy to oczywiście tych grup, których trenerzy przesłali informację o końcu badań. Jeżeli w danym roczniku nie znajdziecie państwo informacji proszę w tej sprawie kontaktować się z trenerem grupy.

Uwaga sprawa jest pilna, ponieważ startują rozgrywki ligowe - sędzia nie dopuści do gry zawodnika bez badań lub z nieaktualnymi badaniami!

 

Ruszają zajęcia na podwórku oraz wiosenne rozgrywki ligowe...

Wiosna zawitała już na dobre, więc możemy powiedzieć, że mamy już sale gimnastyczną za sobą. Na boisko wychodzimy od najbliższego tygodnia - wszystkie grupy - zgodnie z podanym powyżej harmonogramem treningów. Proszę o przygotowanie odpowiedniego stroju dzieciakom w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

W miesiącu kwietniu rozpoczynamy rywalizację na boiskach ligowych. Pragniemy przypomnieć rodzicom oraz wszystkim sympatykom naszych młodych zawodników, że wynik nie jest najważniejszą sprawą! Mamy nadzieję, że nasi wierni kibice (rodzice) będą kibicować zawodnikom, pocieszać, wspierać, a nie podpowiadać o co serdecznie apelujemy. Pragniemy przypomnieć, że mecz jest każdorazowo bardzo dużym wyzwaniem dla młodych piłkarzy oraz olbrzymim przeżyciem. Krzyki w trakcie prowadzenia gry młodego zawodnika, podpowiedzi z trybun dekoncentrują młodych piłkarzy i wprowadzają nerwowość w jego poczynaniach, a u najmłodszych wręcz strach i paraliż. Liczymy na to - dzieci i trenerzy - że rodzice oraz sympatycy będą mocnym wsparciem, kibicowanie doda młodym zawodnikom wiary w swoje umiejętności techniczne - możliwości piłkarskie, które są nauczane na treningach zgodnie z przyjętą filozofią naszej Szkółki.

Z terminarzem meczy w danej grupie rocznikowej można zapoznać się po kliknięciu na dany rocznik. Ewentualne zmiany będą zapisane na czerwono.

W tym miejscu składam serdeczne pozdrowienia dla kontuzjowanego Artura Maślaka z rocznika 2000, który w pierwszym na wiosnę meczu ligowym doznał kontuzji kostki - trzymaj się Artur i wracaj szybko do zdrowia. Pozdrawiają trener oraz koledzy z drużyny.

 

Zimowy Obóz Orlika 2013

Dnia 11 lutego dzieci trenujące w naszym klubie wyjeżdżają na obóz sportowy do Brzegu Dolnego - Kompleks Hotelowo-Sportowy "ROKITA"PROGRAM OBOZU ORLIKAWszystkie dzieci, które biorą udział w OBOZIE ORLIKA muszą mieć obowiązkowo wypełnioną i dostarczoną na zajęcia trenerom swojej grupy KARTĘ KWALIFIKACYJNĄ OBOZU ORLIKAWypełnioną Kartę należy dostarczyć najpóźniej do dnia 01.02.2013 roku ! Na karcie w części dotyczącej szczepień nie trzeba mieć podpisu lekarza (jak pisze) wystarczy podpis rodzica. Szczepienia proszę wypisać z książeczki zdrowia dziecka. Karta jest niezbędnym dokumentem wyjazdu - na miejscu zgrupowania będzie kontrola (sanepid, kuratorium oświaty) tych dokumentów, proszę wszystkich uczestników o niezwłoczne dostarczenie tego dokumentu. Jednocześnie bardzo dziękujemy osobom, które w terminie oddały karty kwalifikacyjne dzieci. 

INFORMACJE DO POBRANIA DLA RODZICÓW DOTYCZĄCE WYJAZDU DZIECKA NA ZIMOWY OBÓZ ORLIKA 2013 - KLIKNIJ!

 

Obozy, turnieje

W ramach poprawy standardów szkolenia młodych piłkarzy wprowadzamy do programu szkolenia obozy sportowe - zgrupowania. Najbliższe zgrupowanie czeka nas w ferie ( pierwszy tydzień ferii  - 11.02.2013 do 15.02.2013). Na obóz wyjeżdżają dzieci gr A. z roczników 2004,2003,2002,2000/2001. Koszt wyjazdu to 450 złotych (płatne do 15.01.2013), jedziemy do Brzegu Dolnego - Kompleks Hotelowo-Sportowy "ROKITA"PROGRAM OBOZU ORLIKA
 
Pragniemy równiez zakomunikować, że w wakacje letnie będzie również zorganizowany obóz w mieciącu sierpniu (19.08.2013 do 24.08.2013) - w tym zgrupowaniu po raz pierwszy weźmie udział dodatkowo Rocznik 2005!


Zaplanowane zostały również turnieje (gr A) na sztucznej trawie (pod balonem) w Krakowie. Turnieje będą trwały dwa dni zgodnie z poniższym harmonogramem (w nawiasie data - do której należy wpłacać u trenera Krzysztofa Błońskiego za turniej kwotę 180 złotych):

 • 2003                  24-25 listopada   2012  (do 09.11.2012)
 • 2000/2001         15 -16 grudnia    2012  (do 30.11.2012)
 • 2002                  09-10 marzec      2013  (do 01.03.2013)
   
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp