Witamy na stronie SRS ORLIK Ruda Śląska

 

NABÓR

Prowadzimy ciągły nabór do wszystkich działających w naszej Szkółce kategorii wiekowych. Zapraszamy dzieci przedszkolne (od 5 roku życia) - grupa ORLIKI ma zajęcia zgodnie z poniższym harmonogramem. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerów, którzy prowadzą zajęcia zgodnie z filozofią (programem) futbolu F.C. Barcelona. Zagadnienia stosowanego programu są dostosowane do rozwoju dzieci i rozwijają młodych piłkarzy nie tylko piłkarsko lecz poprawiają  myślenie i podejmowanie decyzji. W zakładce ORLIKI jest kilka przydatnych rad dla rodziców, proszę również zapoznać się z Regulaminem Szkółki oraz bieżącym harmonogramem zajęć dla każdej grupy- poniżej. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 888 876 787 lub e-mail: srsorlik@gmail.com  Serdecznie wszystkie dzieci zapraszamy !!!

Aktualności

 

Mikołaj na sportowo - zapraszamy !

 

Rezerwujcie już 6 grudnia popołudnie ... jeśli byliście grzeczni. Zapraszamy dzieci ze stowarzyszeń SRS Gwiazda, SRS Orlik i SMS Ruda Śląska z wszystkich sekcji na dorocznego Mikołaja na Sportowo!!!
Uwaga w tym roku mamy gościa specjalnego - Paweł Skóra - Mistrz Świata, Mistrz Europy i Mistrz Polski we freestyle football. Autor książek: "Triki piłkarskie. Trening, technika, mistrzostwo" oraz "Triki gwiazd footballu". Wielokrotny sędzia, doświadczony performer z dorobkiem setek pokazów na całym świecie, uczestnik Mam Talent.
Wszystkie dzieci pojawiają się w strojach sportowych i obuwiu na halę.
Szczegółowe informacje organizacyjne będziemy podawali na bieżąco.

 Talent

HARMONOGRAM 

  TRENING W CZASIE NIEPOGODY :

Proszę o odpowiednie przygotowanie dzieci do zajęć na świeżym powietrzu. Uczestnicy zajęć powinni OBOWIĄKOWO (w razie złej pogody) mieć ubrany dres (zasuwany pod szyję), ortalion (ochrona przed wiatrem i deszczem), czapka i rękawiczki.  Z pewnością zastosowanie się do powyższych zasad pozwoli w odpowiedni sposób zabezpieczyć dzieci, a docelowo zahartować, wzmocnić organizm młodego piłkarza.

WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW:

  • ZWRÓĆ UWAGĘ NA UBIÓR DZIECKA DOSTOSOWANY DO POGODY
  • ZAINWESTUJ W ODZIEŻ TERMOAKTYWNĄ, UNIKAJ BAWEŁNY
  • PAMIĘTAJ ABY DZIECKO PO TRENINGU PRZEBRAŁO SIE W SUCHĄ CIEPŁĄ ODZIEŻ
  • ZAINWESTUJ W TERMOS, PRZYGOTUJ CIEPŁĄ HERBATĘ DLA DZIECKA I DLA SIEBIE
  • UBIERZ SIĘ CIEPLEJ, KIEDY WYBIERASZ SIĘ NA TRENING. NAJCZĘŚCIEJ ZIMNIEJ JEST RODZICOM NIŻ ZAWODNIKOM 
Treningi w tygodniu: 26.11  – 2.12.2018
UWAGA! PRZYPOMINAMY WSZYSTKIM RODZICOM O TYM, ABY NIE PRZEBYWALI NA TERENIE BOISKA, GDY DZIECI MAJĄ TRENING UWAGA!!  
W związku z RODO bardzo proszę o wypełnienie nowych deklaracji oraz przekazanie ich trenerom w dniu treningu. Deklaracje będzie można pobrać w budynku orlika. Dotyczy wszystkich rodziców, których dzieci uczestniczą w zajęciach treningowych!
  • Orliki 2013 i młodsi (początkujący z rocznika 2012)
Czwartek 16:45 - 17:45 sala SP 16 (ul. Kukułcza 4 - Bykowina). Uwaga rodzice/opekunowie - na prośbę dyrektora - bardzo prosimy, aby dzieci TYLKO z trenerem były na sali i przechodzili na obiekt i z powrotem! - rodzice czekają przy głównym wejściu k. recepcji na zawodników - dlatego prosimy o punktualne przybycie na zajęcia 10 min przed godz rozpoczęcia zajęć. Za zrozumienie bardzo dziękujemy.
Piątek 16:00 - 17:00 sala SP 16 (ul. Kukułcza 4 - Bykowina). 

  • Orliki  2012
Wtorek 16:45 - 17:45 sala SP 16 (ul. Kukułcza 4 - Bykowina). Uwaga rodzice/opekunowie - na prośbę dyrektora - bardzo prosimy, aby dzieci TYLKO z trenerem były na sali i przechodzili na obiekt i z powrotem! - rodzice czekają przy głównym wejściu k. recepcji na zawodników - dlatego prosimy o punktualne przybycie na zajęcia 10 min przed godz rozpoczęcia zajęć. Za zrozumienie bardzo dziękujemy.
Czwartek 17:45 - 19:00 sala SP 16.
  • Orliki 2011 
Wtorek 16:15 - 17:30 orlik
Środa 17:30 - 18:45 salezjanie.
Piątek 17:00 - 18:15 sala SP 16 (ul. Kukułcza 4 - Bykowina). Uwaga rodzice/opekunowie - na prośbę dyrektora - bardzo prosimy, aby dzieci TYLKO z trenerem były na sali i przechodzili na obiekt i z powrotem! - rodzice czekają przy głównym wejściu k. recepcji na zawodników - dlatego prosimy o punktualne przybycie na zajęcia 10 min przed godz rozpoczęcia zajęć. Za zrozumienie bardzo dziękujemy.  
  • Orliki 2010   
Wtorek 17:45 - 19:00 sala SP 16 (ul. Kukułcza 4 - Bykowina). Uwaga rodzice/opekunowie - na prośbę dyrektora - bardzo prosimy, aby dzieci TYLKO z trenerem były na sali i przechodzili na obiekt i z powrotem! - rodzice czekają przy głównym wejściu k. recepcji na zawodników - dlatego prosimy o punktualne przybycie na zajęcia 10 min przed godz rozpoczęcia zajęć. Za zrozumienie bardzo dziękujemy. 
Środa 18:45 - 20:15 sala salezjanie. (.. ten termin będzie od następnego tygodnia zmieniony na czwartek) 

  • 2009    
Wtorek 17:45 - 19:00 sala SP 16 (ul. Kukułcza 4 - Bykowina). Uwaga rodzice/opekunowie - na prośbę dyrektora - bardzo prosimy, aby dzieci TYLKO z trenerem były na sali i przechodzili na obiekt i z powrotem! - rodzice czekają przy głównym wejściu k. recepcji na zawodników - dlatego prosimy o punktualne przybycie na zajęcia 10 min przed godz rozpoczęcia zajęć. Za zrozumienie bardzo dziękujemy. 
Środa 18:45 - 20:15 sala salezjanie. (.. ten termin będzie od następnego tygodnia zmieniony na czwartek)
Środa 18:15 - 19:30 orlik.
Piątek 17:30 - 18:45 orlik. 

Potrzebna pomoc dla chłopca z Bykowiny

Grajdek Kacper

20180930_074113KACPER WALCZY Z GLEJAKIEM WIELOPOSTACIOWYM 15.08.2018 miał być dniem miło spędzonym w górach u rodziny a stał się początkiem koszmaru i ogromnej tragedii. Tego dnia nasz świat legnął w gruzach. Załamało się nasze spokojne i normalne życie. Jak prawie każdy żyliśmy pracą, szkołą i codziennością. Robiliśmy dla naszego jedynego i ukochanego syna wszystko co mogliśmy, aby zapewnić mu godne i dobre życie. Aby wychować go na mądrego i dobrego człowieka.

15.08.2018 Kacper pierwszy raz w życiu poczuł ból głowy po którym nastąpił atak padaczkowy i niedowład  lewostronny. Szybko zabrało nas pogotowie do najbliższego szpitala co dawało nadzieję, że będzie wszystko dobrze. W szpitalu pani Doktor informuje mnie, że konieczne jest wykonanie badania TK bo trzeba wykluczyć guza! Pomyślałam wtedy boże o czym kobieta mówi? Jaki guz? Przecież Kacper to okaz zdrowia. Nigdy nie bolała go głowa, żadnych zawrotów, objawów czegokolwiek co wzbudziło by w nas niepokój. Wynik TK był szybko Pani Doktor mnie informuje, że jednak jej podejrzenia się potwierdzaja i trzeba poszerzyć diagnozę o rezonans i dalsze leczenie musi być na oddziale neurologicznym. W związku z tym zostaliśmy przetransportowani do najbliższego Szpitala w Krakowie Prokocimiu.

Tam zaczyna się nasz kolejny koszmar diagnostyka się przeciąga i trwa do 14.09.2018. Lekarz prowadzący na czele z profesorem stawia diagnozę udaru mózgu – co nas trochę uspokoiło bo przy postawionej diagnozie na SOR – nowotwór złośliwy mózgu udar brzmiał jak wygrana w totolotka. Jednak po miesiącu badań nadchodzi ostateczna diagnoza i okazuje się, że leczenie udaru było  nie pomyłką bo w głowie naszego syna siedzi najgorszy z potworów glejak o wysokim stopniu złośliwości. 15.09.2018 wreszcie docieramy karetką na nasz rodzimy Śląsk i trafiamy pilnie na oddział neurochirurgii. Sprawy wreszcie nabierają tempa 18.09.2018 zostaje usunięty guz z płata czołowo – skroniowego, ale zostaje niepokój bo w prawej półkuli zostaje guz nieoperacyjny. Ale nadzieja nas nie opuszcza. Wierzymy, że wszystko wróci do normy że ten koszmar się skończy, że znajdzie się sposób na drugiego guza i wreszcie wrócimy do domu. Wiara w to, że Kraków w diagnozie się pomylił towarzyszyła nam patrząc na naszego Kacperka, który po ciężkiej operacji z każdym dniem był coraz lepszy.

Niestety nadszedł dzień 27.09.2018 profesor prosi nas na rozmowę i informuje, że jest wynik histpat, że rzadko przekazuje tak złe wiadomości rodzicom Glioblastoma multiforme WHO Grade IV o wysokim indeksie proliferacyjnym. Musicie szybko na leczenie onkologiczne. Szok, niedowierzanie. Ten ból przeszywający serce. Już wiemy, że ten koszmar się nie skończy dopiero nabiera tempa. To co do tej pory widzieliśmy w telewizji było gdzieś obok dopadło i nas. Miliony pytań dlaczego my? Za co? Co zrobiliśmy źle? Dlaczego nasz jedyny syn tak cierpi?

Życie przestało dla nas mieć sens kiedy po rozmowie z onkolog usłyszeliśmy, że rozpoczynamy leczenie paliatywne. Ale po szoku i załamaniu trzeba było się podnieść bo Kacper chce żyć a my chcemy to życie mu dać. Dlatego dzięki wsparciu rodziny i znajomych podjęliśmy poszukiwania. Wiemy już, że jest możliwość leczenia w Meksyku i taki jest nasz cel. Leczenie jest bardzo kosztowne cena za życie naszego syna liczone jest w setkach tysięcy. Prosimy wszystkich ludzi, błagamy Was pomożcie nam wygrać z tym potwornym glejakiem aby Kacper mógł być z nami do starości. To on ma palić znicz nam na grobie a nie my jemu.

Wpłat można dokonywać na adres20180530_192755(0)

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta: 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Kacper Grajdek

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal – Kacper Grajdek

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: RCBWPLPW
Kod IBAN: PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Kacper Grajdek 

KRS:  0000389968
cel szczegółowy: Kacper Grajdek

Uwaga rodzice – oferta obozu w Hiszpanii - spotkanie informacyjne

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci zainteresowanych wyjazdem na obóz w czasie ferii zimowych do Hiszpanii i wejściem na mecz FC Barcelona odbędzie się w najbliższą środę 24 października o godzinie 18.00 w siedzibie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej Kochłowicach przy ulicy Tunkla 147A/1. Na spotkaniu obecni będą także przedstawiciele BK Turismo - organizatora obozu. Zapraszamy.

 

Uwaga rodzice – oferta obozu w Hiszpanii

Otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w obozie sportowym w Hiszpanii w czasie ferii zimowych. Organizatorem wyjazdu jest BK Turismo posiadający wieloletnie doświadczenie w organizacji obozów w Hiszpanii.

Oferta dotyczy wyjazdu w 1 tygodniu ferii – biuro oferuje 7 noclegów w Hiszpanii, treningi na obiektach piłkarskich akademii na Wybrzeżu Costa Brava oraz Costa del Maresme. W ramach wyjazdu planowane są także sparingi z miejscowymi zespołami. Temperatura w Hiszpanii waha się wówczas od 15 do 20 stopni.

Uczestnicy są zakwaterowani w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych, zapewnione są trzy posiłki w formie bufetu szwedzkiego, ubezpieczenie NNW i KL, 24 godzinną opiekę medyczną, animacje hotelowe oraz przejazd luksusowym autokarem.

Koszt pobytu na osobę wynosi 1700,00 złotych

Dodatkowo planujemy wyjście na jeden z meczów hiszpańskiej La Liga -

- Wyjazd na mecz FC Barcelona -  Real Valladolid CF 17.02.2019

                Dopłata do wyjazdu wynosi 80-100 euro – cena biletu na mecz

Warto dodać, że gdyby zawodnikowi towarzyszyła osoba lub osoby dorosłe to cena dla nich jest taka sama (czyli 1700,00 plus koszt zakupu biletu na mecz Barcelony)

Planowany pobyt – 11.02. – 18.02.2019

W związku z tym, że wyjazd ma charakter obozu sportowego sensowne jest aby z jednego rocznika (lub roczników np. 2009/2010) pojechała jak największa liczba dzieci aby można było przeprowadzić trening i zagrać mecz towarzyski.

Oferta będzie kierowana dla zawodników SRS Gwiazda. SRS Orlik oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego Ruda Śląska.

Prosimy o wstępne deklaracje zainteresowanych wyjazdem do dnia 10 października 2018 u trenerów poszczególnych grup.

Wpłaty będzie można dokonać w ratach lub jednorazowo – całość najpóźniej do 15 stycznia 2019 r.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 504 197 289 – Arkadiusz Grzywaczewski

TURNIEJ Z PODWÓRKA NA STADION - INFORMACJE 

W czwartek 25 października rozegrane zostaną eliminacje do finałów wojewódzkich TURNIEJU Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU  SRS ORLIK Ruda Śląska będzie mieć swoich reprezentantów w kategorii U-8 (2011) 

UWAGA DZIECI, WYZNACZONE DO UDZIAŁU W TURNIEJU TYMBARKA - ZBIÓRKA K SZKOŁY SMS (KOCHŁOWICE, UL. TUNKLA 147A) W CZWARTEK 25.10.2018 GODZ. 9:10 JADĄ AUTOKAREM - NR TEL. DO TRENERA OLKA : 733 702 686 - OPIEKUN DZIECI NA TURNIEJU. PROSZĘ ODPOWIEDNIO, STOSOWNIE DO AURY PRZYGOTOWAĆ DZIECI. ŻYCZYMY POWODZENIA.

 
Badania medycyny sportu

Uwaga w wtorek 25.09.2018 roku od godziny 15:30 w budynku Orlika będzie przyjmował doktor zgodnie z harmonogramem przedstawionym poniżej. Badania są bardzo ważne, dlatego prosimy o zaplanowanie sobie czasu zgodnie z przedstawionym harmonogramem. Na godzinę 15:00 rocznik 2010 i 2009, 15:30 przychodzi rocznik 2008, na 15:50 rocznik 2006/2007, na godz 16:10 rocznik 2011 (Nie dotyczy dzieci którzy chodzą do SMS). Badanie jest płatne 40 zł - opłatę dokonujemy w dniu badania u doktora. Dzieci powinny mieć ze sobą książeczki sportowca (mają trenerzy - poprosić trenerów w tygodniu o wydanie książeczek!) oraz aktualną wagę i wzrost. Nowi zawodnicy drukują ze strony >>KSIĄŻECZKĘ ZDROWIA<<Na badanie przynosimy również do wglądu lekarza wyniki badania krew, mocz, ekg (jeżeli nie jest to badanie kontrolne). Kto nie ma wyników musi wypełnić ankietę (rodzic) w dniu wizyty i dostarczyć doktorowi badania według ustalenia z lekarzem.

 

Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp